MilSOFT’un lojistik sistemlerle güçlü bağları vardır. Lojistik destek sistem ürünümüz Mil-ILS Ömür Destek ve Yönetim Bilgi sistemi OTOKAR Altay tank prototip projesinin bir parçası olmuştur. Ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı sistemin modüler parçalarını kullanmaktadır. Ürünümüzü daha iyiye taşımak için ortaklarımızla sürekli değerlendirme içinde bulunmaktayız.
MilSOFT ayrıca uluslararası standartta bir ara katman ürünü olan TURKUAZ kullanmaktadır. TURKUAZ servis sağlayıcılarla, Bilgi Dağıtım Sistemleri (DDS- Data Distrubution Sysyem)bir araya getirme görevini yapmaktadır. TURKUAZ işletim sistemi, uygulama sunucusu, veri sunucusu, servis yolu gibi programlama ortamının üzerine uygulanmıştır.
MİLSOFT TURKUAZ’ı özellikle karmaşık karşılıklı çalışabilirlik gerektiren tüm ağ merkezli sistemlerinde kullanmaktadır. Bazı örnekleri Acil Durum Yönetim uygulamaları, Lojistik Filo Yönetim Uygulaması, Komuta Kontrol uygulamaları
Savunma Sanayi Müsteşarı’mızın dediği gibi yazılım sektörümüzün dünya pazarından geri kalmada özrü yoktur. MilSOFT’da dünyada kalite, performans, teknoloji ve kalite olarak rekabetçi olmak için tüm gayretini ortaya koymaktadır. En kaliteliler arasında olmak bazen iş dünyasında başarılı olmak manasına gelmeyebilmektedir. Dünyada bir oyuncu olabileceğimizi biliyoruz. Ayrıca biliyoruz ki, birlikte çalıştığımız her müşteri ve ortak ile kabiliyetlerimiz artacak. Geri beslemelere değer veririz ve en küçük detayın bizi mükemmelliğe götüreceğini biliyoruz.
Kabiliyetlerimizin bilinmesi ve karşılığını almak için çok çalışıyoruz. Biz büyüdükçe Türkiye’nin büyüyeceğini biliyoruz.